Film Afişleri

En Komik Filmler

Harold and Kumar Go To The White Castle
Yazar: admin

En Komik On Film; Bu sayfada sizlere son dönemlerin en komik on film listesini sunucağız. Bu filmlerle ilgili bilgi ve resimleri de bulabilirsiniz…

En Komik Filmler adlı başlığımızda sizlere on tane en komik film arasında gösterilen yapıtları sunacağız; bunlarla ilgili detaylı bilgilere ve film görsellerine de ulaşabilirsiniz…

En Komik Filmler

1. The Hangover (2009) (Felekten Bir Gece)
2009 Almanya ve ABD yapımı bu filmin yönetmeni Todd Phillips. Başrollerde Zach Galifianakis, Bradley Cooper ve Justin Bartha oynuyor.
Süre: 100 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 288,094 kişinin oyuyla 7.8 puan.

The Hangover

Filmin özeti: Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört arkadaş,sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanırlar. Ayrıca damat ortada yoktur. Bir gece öncesine dair hiçbirşey hatırlamayan üç arkadaş ip uclarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

 
2. Old School (2003) (Eski Dostlar)
2003 ABD yapımı bu filmin yönetmeni Todd Phillips. Başrollerde ise Luke Wilson, Vince Vaughn ve Will Ferrellvar.Süre: 91 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 112,079 kişinin oyuyla 7.1 puan.

Old School

Filmin özeti: Kardeşlik toplanıyor! Frank, Mitch ve Beanie hayatlarını etkileyecek bir karar vermek üzeredirler. 30’lu yaşlarına gelmiş gençler olarak ya hayata atılacak yada okul günlerine geri döneceklerdir. Tek bir engelleri vardır: Dekan. Olaylar sarpa sarınca onları okuldan uzaklaştırmanın yollarını aramaya başlar. Yönetmenliğini Todd Philips’in yaptığı bu eğlenceli filmde kahkahalar sınıfın etrafını sarıyor.

 

 
3. Borat (2006)
2006 ABD ve Kazakistan yapımı bu filmin yönetmeni Larry Charles. Başrollerde Sacha Baron Cohen, Ken Davitian ve Luenell oynuyor.
Süre:84 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 188,756 kişinin oyuyla 7.4 puan.

Borat 2006

Filmin özeti: Jagshemash! Sacha Baron Cohen, HBO’da yayınlanan “Da Ali G Show” un yaratıcısı bu kez Kazak bir gazeteciyi canlandıran Borat Sagdiyev ile karşımızda …Borat ana yurdu Kazakistan’ı bırakıp Amerika’da Amerikan halkının yaşamına dair bir belgesel çekmek amacıyla yola çıkar. Uluslar arası çizdiği zikzaklar ve çılgın Amerikan kültürünün garip krizleri arasında Borat gerçek insanlarla karşılaşır. Bu gerçek insanlardan aldığı tepkiler oldukça güçlüdür. Ropörtaj yaptığı kişiler bazı durumlarda onun ırklar ve insanlar hakkındaki garip düşünceleri Batı’lı insanın düşüncelerinden ayrılmaktadır… Wa-wa-wee-wa! Muhteşem. Ağzınızı açık bırakacak. Alevlendirici. Tehlikeli. Yıkıcı. Borat, Sacha Baron Kohen tarafından icat edilen bir Kazak gazetecinin hicivli anlatımı ile karışımızda. Borat İngiltere’de “Da Ali G Show,” adlı programla bir fenomen olmanın yanı sıra Cohen’in keskin zekası, sivri üslubu ve gerçeğe bakan gözleriyle tüm dünyaya açılıyor. Baron Cohen’in bu ilginç icadı kendisine “Da Ali G Show” ile iki kez BAFTA Ödülü kazandırırken dünya çapında da tanınmaya başladı. Baron Cohen Avrupa MTV Ödüllerine iki kez davet edilen tek sanatçı olma özelliğini de bu ilginç ve benzersiz karakter sayesinde sağladı. Bunun yanında Baron Cohen “Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby” deki rolü ile eleştirmenlerden çok olumlu tepkiler almıştır. Vizyonundan önce bile eleştirmenler BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICA FOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN’ı gelmiş geçmiş en komik filmlerden biri olarak seçmiş ve imdb internet sitesinde en yüksek ratingli komedi filmi olmuştur. Filmin sahip olduğu komedi unsurları ve rol alan oyuncularının da bunda etkisi ve katkısı oldukça büyüktür. Seinfeld dizisinden tanınan oyuncu Larry Charles ve Austin Powers’ın yönetmeni Jay Roach ekibin ağır toplarındandır. BORAT’ın bir karakter çalışması üzerine gerçekleştirilmiştir. Baron Cohen, doğrudan çekim dönemi öncesi ve sonrasında tamamen canlandırdığı karaktere bürünmüş ve tanıtımlarında birebir rol almıştır.

4. Harold & Kumar Go to White Castle (2004)
2004 ABD ve Kanada yapımı bu filmin yönetmeni Danny Leiner. Başrol oyuncuları: John Cho, Kal Penn ve Ethan Embry.
Süre: 88 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 97,449 kişinin oyuyla 7.1 puan.

Harold and Kumar Go To The White Castle

Filmin özeti: Kore ve Hint kökenli iki Amerikalı oda arkadaşının keyifli ve kahkaha dolu maceralarının konu edildiği bu filmde bu iki kafadarın başından geçen birbirinden ilginç ve komik olaylar anlatılmaktadır.

 

 

 

 

 
5. I Love You, Man (2009) (Adamım Benim)
2009 ABD yapımı bu filmin yönetmeni John Hamburg. Başrollerde Paul Rudd, Jason Segel ve Rashida Jones var.
Süre: 105 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 95,581 kişinin oyuyla 7.1 puan.

I Love You, Man 2009

Filmin özeti: Evlenmek üzere olan bir adam, aktif bir biçimde düğünde sağdıcı olacak bir erkek arkadaş arayışına girişir.

 

 

 

 
 
6. Superbad (2007) (Çok Fena)
2007 ABD yapımı bu filmin yönetmeni Greg Mottola. Başrollerde Michael Cera, Jonah Hill ve Christopher Mintz-Plasse oynuyor.
Süre: 113 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 229,909 kişinin oyuyla 7.7 puan.

Superbad 2007

Filmin özeti: Liseden mezun olmak üzere olan, sosyal becerileri az gelişmiş iki gencin birbirine bağımlı bir arkadaşlıkları vardır. Farklı üniversitelere gidecekleri için, hayatla ayrı ayrı yüzleşmek zorundadırlar. Evan çok korkak bir gençken, Seth, ağzı lâf yapan ve karşı cinse fazlasıyla düşkün bir kişiliğe sahiptir. Film, beğendikleri kızlara yanaşmak için yaptıkları yanlışlarla dolu çabalarının hikâyesi. En Komik Filmler serisine iyi bir örnek…
 
 
7. Meet the Parents (2000) (Zor Baba)
2000 ABD yapımı bu filmin yönetmeni Jay Roach. Başrollerde Ben Stiller, Robert De Niro ve Teri Polo oynuyor.
Süre:108 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 150,631 kişinin oyuyla 7.0 puan.

Meet The Parents 2000

Filmin özeti: Erkek hemşire olarak çalışmakta olan Greg Focker (Ben Stiller), uzun süredir birlikte yaşadığı Pam (Teri Polo) evlenme teklif etmeyi planlamaktadır. Ona evet demeden önce babasından kendisini resmen istemek zorunda olduğunu söyler. Böylece sevgilisinin anne ve babasıyla tanışacağı ve orada geçireceği günlerin hiç de kolay olmayacağı bir yolculuğa çıkmak zorunda kalan Greg, başına geleceklere katlanacak gücü kendinde görmektedir çünkü Pam’i çok sevmektedir. Pam’in babası eski bir CIA ajanıdır (Robert De Niro) ve evinin bodrumunda bir yalan makinesi bulunmaktadır. Aynı anda Pam’in kız kardeşi de bir doktorla evleneceğini ilan etmiştir. Tabii böyle bir ortamda işler biraz karışır. Hatta babasının her şeyden çok sevdiği Himalayalara özgü bir kedi olan Jinxie de ortadan kaybolunca baba adeta çıldırır ve evde tam bir cehennem hayatı başlar.

8. The 40 Year Old Virgin (2005) (40 Yıllık Bekar)
2005En Komik Filmler dendiğinde akla gelecek önemli yapıtlardan birisi. ABD yapımı bu filmin yönetmeni Judd Apatow. Başrollerde Steve Carell, Catherine Keener ve Paul Rudd oynuyor.
Süre: 116 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 166,994 kişinin oyuyla 7.3 puan.

The 40 Year Old Virgin 2005

Filmin özeti: 40 yaşına geldiği halde henüz bir kadınla cinsel ilişkiye girmediği için bakirliğini koruyan orta yaşlı ve iyi niyetli bir erkek fikri vardır.O İş arkadaşlarıyla her zaman iyi geçinmeye çalışan yumuşak başlı bir erkektir. Bir kadınla cinsel ilişkiye girmediğini herkesten gizlemeye çalışır. Bu mesele artık canına tak etmiştir. Kafasına koyduğu hedefini eninde sonunda “başarmak” için kapsamlı bir eğitim süreci başlatır.

 

 

 

9. Shaun of the Dead (2004) (Zombilerin Şafağı)
2004 İngiltere ve Fransa yapımı bu filmin yönetmeni Edgar Wright. Başrollerde Simon Pegg, Nick Frost ve Kate Ashfield var.
Süre: 99 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 214,966 kişinin oyuyla 8.0 puan.

En Komik Filmler

Shaun of the Dead 2004

Filmin özeti: Shaun’un hayatı artık tıkanma noktasına gelmiştir. Bütün vaktini en iyi arkadaşı Ed’le birlikte Winchester adlı bir barda annesi ve kız arkadaşının yarattığı problemleri çözmeye çalışmakla geçirmektedir. Liz’in kendisini terketmesiyle Shaun sonunda hayatını bir düzene sokmaya karar verir. Kız arkadaşının kalbini tekrar kazanıp annesiyle olan sorunlarını telafi etmeye karar verir. Artık yetişkin bir erkek olmanın sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bu arada zombiler dirilir ve yaşayanları yemek üzere harekete geçerler. Ancak aldığı kararlara göre zombilerin dirilmesi Shaun için basit bir sorundur. Zombi saldırısından ailesini ve sevdiklerini kurtarabilmek için arkadaşı Ed ile birlikte gidebilecekleri en sakin yeri bulurlar: Winchester.

10. Pineapple Express (2008)
2008 ABD yapımı bu filmin yönetmeni ise David Gordon Green. Başrollerde ise Seth Rogen, James Franco ve Gary Cole yer alıyor.
Süre: 117 dakika.
Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle imdb puanı 132,034 kişinin oyuyla 7.0 puan.

Pineapple Express 2008

Filmin özeti: Bir ot müptelası olan Dale(Rogen),hayatı boyunca sadece ot satın almak için gördüğü Saul’a sıradan ziyaretlerinden birini gerçekleştirir.Bu ziyareti sırasında Pineapple Express adlı son derce nadir bir ot satın alan Dale,geri dönüşünde bir cinayete tanık olur.Cinayet mahalinde,paniklemiş ve cebindeki ot paketini düşürmüştür.Saul’un evine geri döndüğünde,bu otun sadece Saul’da olduğunu tüm piyasanın bildiğini ve şimdi ikisinin de peşine düşeceklerini öğrenecektir.Artık bu iki adam şehrin en köklü mafya ailesinin hedefi haline gelmiştir.

En Komik Filmler ve bunlarla ilgili çeşitli bilgiler ve duvar kağıtlarına yer verdik…

Yazar hakkında

admin

Yorum yap